Haft 3D

Trójwymiarowe efekty nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla kina. Stosowanie w hafciarstwie technologii 3D pozwala na stworzenie wzorów o ciekawej fakturze i niebanalnej formie.

To, co kiedyś było płaskie, wtopione w tło, teraz może zostać wydobyte na powierzchnię. Uwypuklone kształty nabierają wyrazistego charakteru, dzięki temu także gra kolorem i grubością nici staje się bardziej widoczna. Sekret tej technologii leży w odpowiedniej piance, którą podkłada się poszczególne części haftu. Taki haft w zależności od preferencji może wyglądać bardzo ozdobnie, jak i minimalistycznie prosto – zawsze jednak pięknie i precyzyjnie. Metoda ta stosowana może być na wielu rodzajach materiałów czy gotowych wyrobach. Często stosuje się ją przy hafcie reklamowym, wtedy logotyp firmy ma możliwość lepszego zaprezentowania się.

W branży odzieżowej trójwymiarowe aplikacje są równie często stosowane, dzięki czemu ubrania konkretnego producenta mają szansę odróżnić się od pozostałego asortymentu w sklepie.